• Na całym świecie zainstalowano ponad 13.000 bankomatów Bitcoin.
  • Tempo ich instalacji rośnie z każdym kolejnym rokiem, co odpowiada rozwojowi branży kryptokurrency.

Liczba bankomatów Bitcoin przekroczyła 13.000 na całym świecie, zgodnie z informacjami dostarczonymi przez platformę śledzenia, Coin ATM Radar.

Od 2020 roku nastąpił gwałtowny wzrost instalacji tych maszyn na całym świecie, bardziej niż w poprzednich latach. Sądząc po tym, warto wspomnieć, że wzrost liczby bankomatów kryptokurwalutowych odpowiada rozwojowi i wzrostowi branży w każdym kolejnym roku.

W 2020 roku odnotowano więcej zainstalowanych bankomatów Bitcoin

Na podstawie informacji o radarze Coin ATM, obecnie dostępnych jest 13 020 bankomatów Bitcoin na całym świecie. Co ciekawe, tylko w tym roku zainstalowano ponad połowę tych maszyn. Na początku roku na całym świecie było zainstalowanych tylko 6 374 cyfrowych bankomatów walutowych. W porównaniu z obecnym rekordem, liczba tych maszyn wzrosła o 104 procent (od tego roku dodano 6 646 kryptomanów).

Większość z tych maszyn znajduje się w Stanach Zjednoczonych. W Stanach Zjednoczonych istnieje około 10 807 bankomatów Bitcoin, ponieważ kraj ten od lat znajduje się na szczycie listy.

Jest to całkiem zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że kraj prawdopodobnie posiada rozwój, firmy i wskaźnik przyjęcia w całej cyfrowej przestrzeni walutowej. Jest to drugi co do wielkości kraj z kryptonimami w Kanadzie. Obecnie w kraju dostępnych jest 1 054 takich bankomatów. Inne kraje o trzycyfrowych numerach to Wielka Brytania (248), Austria (146), Hiszpania (115) i Szwajcaria (101).

Dostęp do kryptofonów staje się coraz łatwiejszy

Bankomaty Cryptocurrency są jedną z łatwiejszych w obsłudze opcji kupna i sprzedaży Bitcoin i innych walut cyfrowych, takich jak Ether (ETH) i Bitcoin Cash (BCH), poza wymianą walut. Korzystanie z tych urządzeń daje regularne doświadczenie z typowymi bankomatami gotówkowymi, z wyjątkiem kryptocurrency.

Mówiąc prościej, bankomaty kryptograficzne pozwalają na konwersję kryptograficzną, a większa liczba instalacji oznacza, że waluta cyfrowa staje się bardziej dostępna i przystosowana do powszechnego użytku.